Radim Sieber a já na řece Opavě | Vodácký Bushcraft

Ahoj, dnes jsem se domluvil s kamarádem Radimem, že se sejdeme u řeky. Potkali jsme se kousek za splavem u Háje ve Slezsku a chvíli jsme si dělali srandu, že je to náhoda. Radim to pak samozřejmě přiznal, bylo by to stejně průhledné a asi nefér vůči jeho fanouškům na Youtube. [10.]

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandr

Přímý odkaz na video: Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký Bushcraft

Setkání s Radimem u řeky Opavice

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandrZnám Radima už řadu let, ale nikdy jsme spolu nepodnikli žádnou akci. Párkrát jsme to museli odvolat, protože byly povodně. Vyšlo to až nyní.

Radim měl trochu obavy, že bychom se mohli cvaknout (převrátit). Chvíli váhal, jestli se nesejdeme až na místě přespání. Vestu a pádlo navíc jsem pro jistotu vzal. Doufal jsem, že nasedne a já mu můžu ukázat zajímavá místa, která zřejmě nezná. Bydlíme sice oba kousek od Opavice a okolí řeky dobře známe, nicméně vnímání krajiny z lodě je jiné.

Podívejte se na toto setkání i pohledem Radima Siebera: https://youtu.be/TD7cL0U2IwE

Krkovička tlustá na dva prsty z Alšáku

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandrNaštěstí neváhal dlouho a nastoupil. Vím, že toho nelitoval 🙂 Pozorovali jsme krajinu a trochu nám lezlo na nervy akrobatické letadlo, které létalo nad námi.

Po chvíli pádlování jsme zastavili na oběd u poměrně velkého bobřího díla. Ten strom byl dokonale okousaný. Bylo to čerstvé, krásně to vonělo dřevem!

Udělali jsme si oheň a Radim připravil krkovičku na mé oblíbené perforované PT pánvi. Seděli jsme, vykládali a zapomněli na čas, na maso i na kameru. Maso se povedlo, bylo vynikající. Opravdu jsme si pochutnali.

Obloha se nádherně vybarvila

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandrDojedli jsme kolem 14:30 a to je dost pozdě. Stmívat se začíná kolem 15:30 a my jsme měli před sebou ještě skoro tři čtvrtě hodiny pádlování. Rychle jsme umyli nádobí a vyrazili.

Bylo opravdu hodně teplo a sluníčko krásně svítilo. Pádlování rychle ubíhalo, po chvíli nás oba brněly nohy. V kánoi nebylo moc místa na protažení.

Na naše tábořiště jsme dorazili zrovna při krásném západu slunce. Obloha se nádherně vybarvila. Postavili jsme si stany a natočili (snad) zajímavé záběry. U tohoto místa vždy zastavím, nikdy jsem tu ale nespal. Je to tak nepřístupné, že se tu moc lidí nedostane. Člověk se tu cítí bezpečně. Na tomto poloostrově je spousta zajímavých rostlin, padlé kmeny a torza starých stromů. Opravdu moc zajímavé místo.

Radim rozdělal oheň pomocí křesadla a bodláku

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandrU řeky jsme v písku našli velikou dřevěnou lavici. Přinesli jsme si ji k ohništi a šli na dřevo. Všude okolo byly bobří okusy. Doufali jsme, že nějakého bobra uvidíme. Neměli jsme však štěstí. Dřevo jsme našli rychle. Bylo sice trošku trouchnivé, ale dobře hořelo.

Radim rozdělal oheň pomocí křesadla a bodláku. Stačila jedna jiskra. Udělali jsme si kafe a konečně jsme se zastavili a odpočinuli. Nikdo z nás neměl hlad. Měli jsme ještě plná břicha steaků. Jenže já jsem měl taky připravené maso. Musím přiznat, že Radim měl ty steaky mnohem lepší. Tolik masa jsem asi nikdy nesnědl během jednoho dne 🙂

Východ slunce v Diviznové zátoce

Radim Sieber a Paddling Tramp na řece Opavě | Vodácký vandrDali jsme si ještě jedno kafe (na dobrou noc). Samozřejmě na legendárním RS lihovém vařiči (RS = Radim Sieber). Čas rychle ubíhal a najednou byla půlnoc. Šli jsme spát.

Ráno nás opět čekala krásná obloha. Vstávali jsme v 7:00. Udělali jsme zase pár zajímavých záběrů. Sbalili se, uklidili precizně tábořiště (nikdo by nenašel místo po ohništi nebo stanech) a hlavně jsme zajistili tu lavičku, aby nám neuplavala. S tou lavičkou je to místo úplně dokonalé. Splutí Opavice s Radimem bylo pohodové. Řekl bych, že jsme byli oba spokojení a užili jsme si to.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Poděkování za hudbu – Fens Music: 2. skladu ve videu složil nadějný (velmi mladý) skladatel, který vystupuje pod pseudonymem: Fens Music. Honzo, moc děkuji! Kanál: Fens Music

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Další informace ke splutí řeky: