Vodácké putování v bouřce s přespáním | Vorař – setkání na Opavici

Ahoj! Dnes bylo obrovské horko, během foukání kánoe jsem se pořádně zapotil. Předpověď počasí byla optimistická, bouřka se měla řece Opavici vyhnout. [31]

Vodácké putování v bouřce s přespáním | Vorař - setkání na Opavici | Gumotex Palava

Předpověď počasí byla optimistická

Během foukání lodě jsem si všiml podivného pohybu asi 5 metrů ode mě. Byla tam nějaká slečna, zřejmě vykonávala jistou potřebu. Realita byla však úplně jiná, slečna tam totiž nebyla sama. Později přišli další vodáci s paddleboardy a všichni jsme z toho byli dost překvapení, dvojice se totiž nenechala vůbec rušit 🙂

Legendární vorař na Opavici

Vodácké putování v bouřce s přespáním | Vorař - setkání na Opavici | Gumotex PalavaZa prvním meandrem jsem potkal už podruhé legendárního voraře z Benešova, který už několik roků pluje po řece Opavici na ručně vyrobeném voru z desek a PET lahví. Odráží se pouze bidlem a pohybuje se na řece oběma směry. Chvíli jsme si povídali, ale brzy nás vyrušil hustý déšť a bouřka.

Během chvíle jsem byl úplně mokrý, pončo už nemělo smysl, tak jsem zabalil alespoň kytaru. Plavba ubíhala rychle a za pár minut jsem byl v Diviznové zátoce. Rychle jsem postavil stan, převlékl se do suchého oblečení a udělal si večeři. Vůbec se mi nedařilo usnout, déšť byl tak silný, že dělal velký rachot do stanu.

Usnul jsem až k ránu. Ráno jsem se sbalil, udělal si snídani a řádně uklidil tábořiště. Chvíli jsem si ještě zahrál na kytaru a pak vyrazil domů.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Netýkavka žláznatá

Netýkavka žláznatá je jednoletá bylina z čeledi netýkavkovitých. Původem je z Himálají. Od 19. století se ale rychle rozšířila do Evropy. Po světě se šíří jako invazní druh.

Vodácké putování v bouřce s přespáním | Vorař - setkání na Opavici | Gumotex Palava

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11.

Další informace k VODOvandru: