Radim Sieber a já | Táboření mezi skalami | ŘOPÍKová rozhledna| Lanshan 2

Ahoj, v sobotu ráno jsem vyjel na vandr s Radimem. Po cestě jsme se podívali na zajímavou rozhlednu Šibenice, která je velmi citlivě postavena mezi pásem řopíků (lehké opevnění z předválečného období). Rozhledna je jakoby sestavena z několika betonových opevnění a je pro mě velmi zajímavá.  [37.]

Radim Sieber a já | Táboření mezi skalami | ŘOPÍKová rozhledna| Lanshan 2

Vandr s Radimem

Auto jsme nechali ve vesnici a dále už pokračovali samozřejmě pěšky. Po cestě mi Radim ukazoval, jak správně nabrousit nůž, ale to dám až do samostatného videa.

Během výstupu začalo pršet, takže jsme se schovali pod převis skály a udělali si oběd ze slaniny. Na vyhlídce jsem vypustil dron a prohlédli si krásné hory. K večeru jsme konečně dorazili k tábořišti mezi skalami. Udělali jsme si oheň a pak Radim připravil vepřovou panenku na slezské pánvi. Na závěr rozpustil na hotovém masu asi 1/2 kg másla. Bylo to moc dobré.

Ráno jsme se sbalili a vyrazili ke studánce doplnit vodu. U jiného převisu jsem vařil já. Připravil jsem naše tradiční rodinné jídlo, které mi kdysi vařila babička, čočku s knedlíkem a volské oko (smažené vajíčko). Zdá se to divná kombinace, ale já jsem na to zvyklý, takže mi to nevadí. Manželka mi to odmítá uvařit (je prý to nechutné), takže si to občas udělám v lese na vandru.

Na konec jsme pořádně zalili oheň a uklidili místo tak, aby nikdo nepoznal, že jsme tam byli.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu (připravuju)

Vybavení: Záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 14 Pro doplněné o záběry z dronu DJI mini.