Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava

Ahoj, konečně jsem se dostal na vodu. Voda klesla na přijatelnou úroveň a hlavně mi skončila karanténa, protože jsem měl covid. [9.]

Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraft

Přímý odkaz na video: Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraft

Splutí řeky Opavice

Strašně moc jsem se těšil, protože naše děti byly téměř 30 dnů v karanténě a mně a manželce skončila karanténa před pár dny. Prostě jsem potřeboval už vyjet.

Během karantény jsem si promyslel pár zlepšováků:

  1. Plovák s kamerou, který bych tahal za lodí
  2. Vozíček na Pálavu
  3. Držák na pití

 

Nedával jsem pozor a cvakl se

Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraftHned jak mi skončila karanténa, tak jsem šel nakoupit potřebné věci. Plovák jsem udělal z plovacích polštářků z Decatlonu. Vozíček byl příliš drahý, tak jsem koupil v Lidlu rudlu za 200 Kč a držák na pití jsem udělal z nádoby na příbor z IKEA.

Všechny zlepšováky se náramně osvědčily, ale plovák s kamerou mě natolik zaujal, že jsem během plavby nedával pozor a proud mě natlačil pod větev. Začal jsem zmatkovat a zápasit s větví, ale už bylo pozdě, proud byl příliš silný. Naštěstí jsem měl všechno přivázané, takže mi uplavalo jen pádlo a pití.

Byl jsem mokrý

Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraftByla to taková rychlovka, že mi ani nebyla zima. Naskočil jsem zpátky do kánoe a plovákem dopádloval k pádlu a k lahvi s pitím. Měl jsem náhradní oblečení, ale kolem nebylo vhodné místo na oheň a hlavně na poli hučel traktor. Pádloval jsem dál a hledal na břehu dřevo, na „mém ostrově“ není moc paliva.

Naložil jsem větší kládu a makal k mému místu. Rychle jsem se převlékl, udělal kafe a rozdělal oheň. Když je chladno, tak sebou vozím i náhradní boty, osvědčily se mi gumáky. Sice je v nich zima, ale jsou hodně praktické, kolem řeky je většinou plno bahna.

Pečené kaštany a steak na ohni

Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraftNa tuto plavbu jsem si naplánoval hovězí steak (Irish Rib Eye Steak) a pečené kaštany na ohni. Kaštany se musí nakrojit, protože by mohly puknout a je dobré je předtím chvíli povařit. Potom je můžete péct na ohni, ale třeba i v troubě. Jednou jsem je dělal doma a nenakrojil, kaštany začaly střílet a trouba byla celá brutálně špinavá. Polovina kaštanů byla zkažená, chuť nic moc. Příště si vezmu brambory. Za to steak byl luxusní.

Konečně přestalo pršet

Pečené kaštany a steak na ohni | Splutí Opavy po covidu na kánoi Gumotex Palava | Vodáci a bushcraftChvíli popršelo a potom vyšlo sluníčko. Po cestě k autu jsem se ještě zastavil na diviznovém ostrově, abych zkontroloval můj objev záhadné rostliny (Štětinec laločnatý – Echinocystis lobata). To místo je nádherné, vždy tam najdu něco zajímavé. Těsně před cílem jsem narazil na vydru. Dostal jsem se k ni dost blízko, ale na gopro je příliš širokoúhlý objektiv, aby bylo něco vidět. Tak jsem záběr alespoň zvětšil. Vydru jsem tu viděl poprvé, většinou narážím na bobry, lednáčky a volavky.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Další informace ke splutí řeky: