Zimní splutí řeky Opavy s přespáním v diviznové zátoce | Vaření v přírodě

Ahoj, konečně klesl průtok na přijatelnou úroveň a hlavně začalo trochu mrznout. Čekal jsem než bahno kolem řeky trochu ztuhne (zmrzne). Zimní táboření u řeky je úžasné a v Diviznové zátoce jsem v zimě ještě nespal. [11.]

Přelet dronem nad řekou Opavou | První let s DJI mini 2 | Dron 4K

Přímý odkaz na video: Zimní splutí řeky Opavy s přespáním v diviznové zátoce • Vodácký bushcraft • Vaření v přírodě

Zimní splutí řeky Opavy

Zimní splutí řeky Opavy s přespáním v diviznové zátoce | Vodácký bushcraft | Vaření v příroděNa nádraží v Háji v Slezsku jsem si v řeznictví koupil pár kořeněných škvarků na cestu, je to už takový malý rituál. Tahám s sebou čím dál tím více věcí, tak abych měl na cestu od nádraží k řece více síly.

Vše se dařilo podle plánu a za chvíli jsem už byl v kánoi na řece a pádloval k Diviznové zátoce. Začalo sněžit. Zkontroloval jsem různá bobří díla, pozoruji vždy jak bobři pokročili. Dával jsem pozor na spadlé stromy, větve a různá nečekaná nebezpečí. Nechtěl jsem se cvaknout, proud byl trochu silnější než obvykle. Párkrát jsem se udělal i na menším průtoku a vždy z nepozornosti. Natáčím, nedávám pozor a pak najednou silná větev stačí, aby mě voda pod ní natlačila, pak je už pozdě.

Už jsem se těšil na oheň a na teplou večeři

Zimní splutí řeky Opavy s přespáním v diviznové zátoce | Vodácký bushcraft | Vaření v příroděZa hodinu jsem byl ve své oblíbené zátoce, udělal jsem pár záběrů z dronu a spěchal udělat dřevo, oheň a postavit stan ještě za světla. Než byla tma, tak jsem vše stihl. Oheň jsem udělal docela rychle, ale po hodině téměř vyhasl, přikládal jsem mokrým dřevem. Musel jsem na druhou výpravu za sušším dřevem, povedlo se a oheň pak hořel celou noc.

Na večeři jsem si udělal čočku, knedlíky a smažená vajíčka se škvarky. Někdo by asi řekl, že je to šílená kombinace, ale mám to moc rád. Kdysi mi to dělala babička. Manželka odmítá „takový humus“ vařit, tak si to občas vařím sám v přírodě.

Večer začal tát sníh a padat na stan

Zimní splutí řeky Opavy s přespáním v diviznové zátoce | Vodácký bushcraft | Vaření v příroděVečer jsem vytřepal ze stanu kila sněhu, stan byl celý prohnutý. Příště si nepostavím stan pod strom. Přesně ve 4:00 v noci začala tát námraza ze stromů a voda kapala na stan skoro hodinu, občas to byly pořádné rány.

Probudil jsem se kolem osmi, sbalil se, udělal kafe, posnídal a vyrazil k autu. Foukal tak silný vítr, že jsem se na některých místech pohyboval spíše zpátky než dopředu. Chvíli pršelo a chvíli padaly ostré kousky ledu, docela to štípalo. To jsou ale malé věci. Před obědem jsem už skládal věci do auta a vyrazil domů. Bylo to super!

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2.

Další informace ke splutí řeky: