Pádlování v kánoi na moři s kamarádem | Kánoe Pálava Gumotex

Ahoj, má první krátká plavba po moři v kánoi byla natolik úspěšná, že jsem další plavbu naplánoval delší a vzal kamaráda. [20.]

Pádlování na moři s kánoe Gumotex Pálava

Přímý odkaz na video: Pádlování v kánoi na moři s kamarádem | Kánoe Pálava Gumotex

Pelješac – Chorvatsko

Pádlování na moři s kánoe Gumotex PálavaRáno opět foukal vítr, plavbu jsme nechtěli odvolat, protože následující den jsme už jeli domů. Rozhodli jsme se pádlovat k jeskyni v útesu a pak zpátky. Cesta tam byla docela klidná (4 km), trvalo to přibližně hodinu.

Neměli jsme odvahu vjet do jeskyně. Vchod byl široký tak akorát na kánoe, ale vlny byly příliš silné a útesy ostré. Báli jsme se protržení kánoe nebo poškození lodi. Někdy se tam ale chci vrátit i s čelovkou. Jeskyně údajně končí suchou pláží plnou netopýrů, je tam však velká tma.

Zakotvili jsme v krásné zátoce

Pádlování na moři s kánoe Gumotex PálavaKousek od jeskyně byla nádherná zátoka, kde už nebyly tak nepříjemné vlny. Zakotvili jsme u velkého kmenu a dali si malý oběd. Kolem klády byla obrovská spousta naplaveného plastu. Přiznám se, že jsem tím byl nakolik znechucený, že jsem to ani nezabral do videa.

Po obědě jsme vyrazili domů. Pádlovali jsme určitě tak 3 hodiny a občas se mi zdálo, že jsme na místě. Pluli jsme proti větru a vlny byly 1 metr občas i 2 metry. Slunce pálilo, houpali jsme se jako na houpačce a náš přístav byl za útesem kdesi v dálce. Moře se tak houpalo, že nebylo možné vytáhnout kameru a něco natočit. Měli jsme sice domluveného kamaráda s motorovým člunem, ale zavolali bychom až v největší nouzi :).

Pádlování na moři je makačka

Docela jsme si mákli, párkrát jsme se málem převrhli, v lodi bylo plno vody, ale stálo to za to. Bylo to super dobrodružství. Příště možné počkáme, až nebude takový vítr a nebo si vezmu kajak, ten by byl asi na moře vhodnější. 

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Hudba: www.axletreewood.com, Kindling, by Axletree

Další Informace k plavbě: