Podzimní losos na řece Opavě | Kajak Barum Albatros a Gumotex Pálava

Ahoj, tentokrát jsem nechtěl natáčet a jen si tak užívat mou oblíbenou řeku Opavici (správně Opavu). Nicméně mi to nedalo a musel jsem zachytit alespoň pár minut. [23.]

reka-opava-opavice-paddling-tramp-palava-vodáci

Přímý odkaz na video: Podzimní losos na řece Opavě | Kajak Barum Albatros a Gumotex Pálava | TNP Wolferine

Řeka Opava

Na řece jsme byli sami, protože všichni vodáci z okolí jeli na Moravici, bylo totiž řízené upouštění z Kružberku. Říkali jsme si, jak dlouho bude trvat než k nám dorazí vlna, Moravice je totiž největší přítok Opavy. Překvapivě voda dorazila až po půlnoci, to už jsme byli samozřejmě doma :).

Trampská osada u řeky

Podzimní losos na řece Opavě | Kajak Barum Albatros a Gumotex Pálava | TNP WolferineVypluli jsme z Kravař (Renek, Martin a já). Bylo docela chladno, podle předpovědi mělo pršet. Lodě jsme přenášeli celkem 3 krát (jezy Lhota, Smolkov a Háj ve Slezsku). U prvního jezu jsme si prohlédli zajímavé osadní místo starých trampů. Jednou jsem je tam viděl, asi se tam scházejí už mnoho let. Nyní tam přibývají pomníčky a různé vzpomínky na jejich kamarády.

Přesně podle plánu jsme dorazili do Diviznové zátoky. Chvíli jsme poseděli, dali si oběd a já si připravil výtečného lososa na česneku a černém pepři. Káva samozřejmě nesměla chybět.

Příroda se pomalu chystá na podzim. Už se těším, až se to všechno vybarví.

Doporučuji parádní trička od Renka: www.fler.cz/beskydo

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Všechny záběry v tomto videu jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11.

Další informace ke splutí řeky: