Přespání v Diviznové zátoce a splutí řeky Opavy na kánoi

Ahoj, přes víkend jsem vyjel se svými dětmi na malé vodácké putování po řece Opavici s přespáním v Diviznové zátoce. [18.]

Táboření s dětmi u vody, zpívání s kytarou, pádlování s dětmi

Přímý odkaz na video: Přespání v Diviznové zátoce a splutí řeky Opavy na kánoi

Rodiště básníka a spisovatele Vladislava Vančury

ě s dětmi a splutí řeky Opavy na kánoiAuto jsme nechali u restaurace Kamenec v Jilešovicích a pak jsme jeli jednu zastávku vlakem do Háje ve Slezsku. Je to sice krátká trasa, ale podle mě je to nejkrásnější úsek. Řeka tam nádherně meandruje a za celý den tam skoro nikoho nepotkáte.

Cestou k řece jsme minuli rodiště básníka a spisovatele Vladislava Vančury. Dalo by se říci, že: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“, bylo neskutečné vedro.

Trochu jsem to přehnal s vybavením, takže kánoe byla úplně plná. Musel jsem odmontovat sedačku pro háčka, abychom se tam všichni vlezli.

Naše oblíbená zátoka

ě s dětmi a splutí řeky Opavy na kánoiZa chvilku jsme byli v naší oblíbené zátoce. Měli jsme velký hlad, oškrábali jsme brambory, připravili si maso a rychle se najedli.

Po jídle jsme se vykoupali, zastříleli z praku, zahráli kuličky a pak děti začaly budovat přírodní ledničku. Zabavily se tak na minimálně na hodinu.

Bylo strašné horko, ale Ondra chtěl rozdělat oheň, abychom mohli začít opékat špekáčky. Áďa si poprvé v životě sama rozdělala oheň. Byli jsme na ni s Ondrou pyšní. Chvíli jsme si zazpívali u ohně, ale Áďa byla moc unavená, usnula během asi jedné minuty. Poseděli jsme u ohně a šli spát taky.

Úklid tábořiště

Ondra si pospal, nakonec vylezl ze stanu taky. Najedli jsme se, uklidili tábořiště a vyjeli k autu.

Tábořiště jsme jako vždy opouštěli tak, že by nikdo nepoznal místo, kde bylo ohniště nebo stan. Ohniště vždy důkladně prolijeme vodou a zahladíme všechny stopy.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Další informace ke splutí řeky: