Vodovandr s kamarádem | Táboření u řeky s kytarou | LanShan 2

Ahoj, o víkendu jsme spluli s kamarádem nádhernou řeku. Zrovna jsme si sedli, ťukli si vychlazeným pivem a vedle u stolu začala hrát parta mé oblíbené trampské písničky. [22.]

Přímý odkaz na video: Vodovandr s kamarádem | Táboření u řeky s kytarou | LanShan 2 | Gumotex Pálava

(záběry na kapelu jsem umístil na závěr videa od času 11:40). Bylo to velmi příjemné a nečekané překvapení. Vítek si pak chvíli zahrál s nimi na basu.

LanShan 2 TarpTent – náročná stavba

splutí řeky s kamarádem - vodáciPozdě v noci jsme se vydali stavět stany. Já jsem měl s sebou poprvé nový stan LanShan 2 (tzv. tarptent od 3F UL Gear). Nikdy předtím jsem ho nestavěl a ani neviděl postavený. Jak jsem to všechno rozbalil, tak jsem to zase hned sbalil, nafoukl karimatku, vlezl do spacáku a stanem se jen přikryl. Bylo to nad mé aktuální intelektuální možnosti :).

Ráno jsme posnídali, nafoukli lodě a vyrazili na řeku. Byla to poměrně úzká říčka sjízdná od cca 30 cm s průtokem kolem 2 m³. Po prvních metrech jsem pochopil, že to bude nádherné splutí.

Splutí nádherné řeky

Pluli jsme ve stínu listnatých stromů, občas prosvitlo slunce mezi listy, někdy jsme drhli dnem, jindy jsme museli přenést kánoe přes jez. Kolem poledne jsme si dali oběd, poseděli a pak zase vyrazili k tábořišti. Během plavby jsme pozorovali volavky a ledňáčky. Jeden ledňáček k nám přiletěl velmi blízko, sedl si na převrácenou vrbu a seděl tam pár minut, mohli jsme si ho detailně prohlédnout.

splutí jezu - vodáciK večeru jsme dorazili do tábořiště a nastal čas opět stavět stany. Tarptent LanShan je určitě úžasný stan, ale asi ne pro stavění na písku. Kolíky moc nedržely, konstrukce nijak intuitivní, tak jsem použil těžké kameny a improvizoval, naštěstí nepršelo :). Byla to dřina, příště si na vodu asi vezmu klasický stan Beskyd od Jurka, ten můžu postavit i bez kolíků.

Udělali jsme si oheň, večeři, zahráli na kytaru a chvíli poseděli. Večer mě probudilo zřejmě nějaké zvíře, které chodilo kolem stanu. Myslel jsem, že je to Vítek, tak jsem s ním začal mluvit a zbytečně ho vzbudil z vedlejšího stanu. Asi nebyl moc nadšený :).

Dokonalý úklid tábořiště včetně ohniště

Ráno jsme se sbalili, řádně uklidili tábořiště (tak jako vždy) a odjížděli z místa tak, aby bylo ještě v lepším stavu než jsme přijeli. Ohniště vždy proliju, uklidím a zahladím veškeré stopy.

V neděli bylo opět krásné počasí a příroda se mírně změnila, už to nebyla taková divočina. Závěrečný úsek byl namáhavý, spěchali jsme na autobus a voda téměř stála, místy opravdu hustý olej.

Dojeli jsme do cíle, Vítek utíkal na autobus, aby přivezl auto. Já jsem vyčistil a sbalil lodě a počkal na Vítka. Akci jsme vyhodnotili jako velmi zdařilou.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Přímý odkaz na video: Vodovandr s kamarádem | Táboření u řeky s kytarou | LanShan 2 | Gumotex Pálava