Ahoj, rád jezdím na vodu a do přírody, občas něco natočím a zde tato videa sdílím. Tento web vznikl během covidu jako obranná reakce proti nudě.

Touto aktivitou bych chtěl podpořit vodáctví, tramping a také  aktivní a smysluplné trávení volného času. Třeba to bude pro někoho inspirace a nebo se podívá na místa, která jsou pro něj nedostupná. Nahlédněte do mého vodáckého deníku ve formě krátkých videí.

Řeka pro mě znamená klid a pohodu

ě s dětmi a splutí řeky Opavy na kánoiŽiju blízko řeky a často na ni jezdím relaxovat. Zjistil jsem, že si při pádlování a pozorování krajiny odpočinu a naberu sílu do dalších dnů. Nevyhledávám adrenalin a nečekám na velké průtoky či povodně. Na vodě hledám klid a pohodu.

Z kánoe je vnímání přírody úplně jiné. I notoricky známé místo může z vody vypadat odlišně. Stále se pokouším zachytit tento vjem do krátkých videí, snad se mi to daří :).

 

Táboření u řeky a oheň

Splutí Opavice s přespáním a s bramboráky na ohni, plavba na kánoi Gumotex Pálava, bushcraft vodáciVětšinou si u řeky rozdělám oheň, něco uvařím nebo si alespoň udělám kafe, někdy i přespím. Je to takový vodácký tramping.

Oheň rozdělávám pouze tam, kde je to možné a vždy s rozumem. Na závěr vždy ohniště důkladně uhasím, pořádně proleju vodou a pečlivě uklidím. Pokud není možné rozdělat klasický oheň, tak s sebou vozím malý plynový vařič, popřípadě oheň prostě nerozdělávám.

Dodržuji zásadu, že opouštím místo ještě v lepším stavu než jsem přijel. Nikdo by neměl poznat, že tam někdo tábořil.

Paddling Tramp 🙂

10 km

za městem

Malá dobrodružství kousek za městem

Nemusíš jezdit nikde daleko. Dobrodružství na vodě je možné najít kousek za městem. Stačí se podívat do mapy, najít půjčovnu lodí a tam se i poradit.

Vodák a tramp

Paddling Tramp

(autor webu)

Proč jezdit na vodu?

Pár bodů k zamyšlení

Pobyt na vzduchu prospívá zdraví, to je jasné. Existují údajně vědecké důkazy, podle kterých pobyt v přírodě posiluje nejen psychiku, ale pomáhá lidem i po fyzické stránce. Já bych řekl, že k tomu stačí zdravý rozum a nemusejí se dělat drahé výzkumy.