Splutí Opavice s přespáním a s bramboráky na ohni | Plavba na kánoi

Ahoj, v sobotu odpoledne jsem vyjel z Háje moji oblíbenou trasu. Auto jsem mimořádně musel nechat v Jilešovicích u hospody, protože k mostu byl zákaz vjezdu (něco tam staví). [8.]

Přímý odkaz na video: Splutí Opavice s přespáním a s bramboráky na ohni, plavba na kánoi Gumotex Pálava, bushcraft vodáci

Štětinec laločnatý – Echinocystis lobata

Štětinec laločnatý - Echinocystis lobataŘeku Opavici (správně Opavu) jsem jel už asi 100x, ale stále tam objevuji něco nového a stále mě to baví. Tentokrát jsem se konečně vyškrábal k „poli“ divizen. Vždy si říkám, že se tam jednou vyšplhám a prohlédnu si to a až teprve teď jsem se tam dostal. Nádhera a ještě jsem tam objevil plody záhadné rostliny (Štětinec laločnatý – Echinocystis lobata) a moc pěkný bodlák.

(Štětinatec laločnatý pochází ze Severní Ameriky. Semena se u nás údajně neprodávají, i když rostlina se dá pěstovat bez problémů. Rostlina se může použít na ploty, mřížky, do nádob na balkony, plody se dají využít do suchých aranžmá.)

Oheň jsem přesunul v pánvičce

Splutí Opavice s přespáním a s bramboráky na ohni, plavba na kánoi Gumotex Pálava, bushcraft vodáciNa mém místě na přespání byl rybář. Tak jsem se ho zeptal, jak dlouho tam bude. Říkal, že určitě do 19:00. To bylo moc pozdě, takže jsem rozdělal oheň jinde a začal si chystat věci. V tom jsem zaslechl startovat auto, rybář odjel. Oheň jsem nabral na pánvičku a vše tam přesunul. To místo je prostě parádní, stálo to za to. Později během roku jsem zjistil, že tam chodí tolik rybářů, že jsem místo definitivně opustil.

Další místo bylo ještě lepší, ale obával jsem se starého stromu, který by mohl spadnout během větru. To se skutečně stalo. Do stromu uhodil blesk, strom spadl a shořel. Vždy si na to vzpomenu, když pluji okolo.

Bramboráky na ohni

Splutí Opavice s přespáním a s bramboráky na ohni, plavba na kánoi Gumotex Pálava, bushcraft vodáciPostavil jsem si stan, udělal těsto na bramborové placky a začal smažit. Teprve s bramborákem v ruce a pivem jsem si konečně odpočinul. Bramboráky na ohni jsou prostě parádní. Chvíli jsem poseděl u ohně a pak šel spát. V noci bylo poměrně teplo. Rušila mě jen příšerná hudba z nějaké diskotéky a pak později štěkající srnec. Nicméně jsem se vyspal do pohody.

Ráno jsem si dal kafe, sbalil se a vyplul k autu. Nedělní ráno bylo klidné, neprojížděl žádný kombajn, traktor, letadlo a dokonce jsem neslyšel ani žádný vlak. Krásné ticho!

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z dronu DJI mini 2 a GoPro Hero 8.

Další informace ke splutí řeky: