Sjezd řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak sjet řeku Opavici?

Ahoj! Projeďte se virtuálně po nádherné řece Opavici na kánoi Pálava. Můžete vidět nádherné meandry, spadlé stromy přes řeku, erozi břehů apod. [2.]

Splutí řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak udělat kávu v moka konvičce? Jak sjet řeku Opavici? Gumotex

Přímý odkaz na video: Sjezd řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak udělat kávu v moka konvičce? Jak sjet řeku Opavici? Gumotex

Řeka Opava (lidově Opavice)

Splutí řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak udělat kávu v moka konvičce? Jak sjet řeku Opavici? GumotexJel jsem svou tehdy oblíbenou trasu z Háje ve Slezsku do Třebovic. Teď už jezdím jen z Háje do Jilešovic, abych vše stihl po práci (jedno odpoledne).

V polovině plavby jsem si udělal párky, poseděl, dal kafe a pokračoval přes splav v Jilešovicích.

Jez v Jilešovicích je nesjízdný, šlajsna je v katastrofálním stavu a dole je plno obrovských kamenů, loď vždy přenáším!

Od Jilešovického jezu následuje asi 30 minut oleje k jezu v Děhylově (pod Štěrkovnou), ten je možné sjet šlajsnou vlevo téměř kdykoli. Doporučuji ale vždy zastavit před jezem a jít se podívat. Není dobré riskovat!

Malé peřeje za Loděnicí

Splutí řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak udělat kávu v moka konvičce? Jak sjet řeku Opavici? GumotexNa Loděnici je to asi dalších 40 minut a z Loděnice do Třebovic k lávce asi 60 minut. Po cestě je už jen malinkatý kamenitý přechod (malé peřeje), které se obvykle dají v klidu projet (10 minut od Loděnice). Když je málo vody, tak se tam můžete spíše zaseknout.

Na Loděnici je fajn, takže se mi většinou už nechce pokračovat. Pokud mám čas, tak nyní s odstupem času spíše končím tady.

Jak udělat kávu v moka konvičce?

Splutí řeky Opavy z Háje ve Slezsku | Jak udělat kávu v moka konvičce? Jak sjet řeku Opavici? GumotexZajímá Vás jak udělat kávu v moka konvičce? Tak od 2:29 se můžete mrknout. Moka konvičku beru sebou už několik let. Není to nic složitého :), stačí jí mít jen s sebou.

Káva by měla být čerstvě namletá (ideálně krátce před přípravou). Namletou kávou naplňte filtr ve středním dílu konvičky. Filtr naplňte vždy po okraj. Kávu zarovnejte, ale neupěchovávejte. Dejte pozor, aby káva nezůstala na okrajích filtru, bránila by pak správnému utažení konvičky.
Do spodní části moka konvice nalijte čerstvou vodu maximálně pod pojistný ventil. Pevně sešroubujte oba díly konvičky. Postavte konvičku na vařič. Po několika minutách varu na mírném ohni začne voda probublávat přes kávový filtr a v horní nádobce se začne měnit v lahodnou kávu bez sedimentu. Jakmile začne káva „chrochtat“, tak již začíná protékat na horního dílu moka konvičky.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11.

Další informace ke splutí řeky: