Zimní pádlování v ledové řece s kamarádem | Kánoe Gumotex Palava

Ahoj, v sobotu pořádně nasněžilo a bylo -3°C, to je ideální čas na zimní splutí řeky. Na vodě je absolutní klid = velký relax. [39.]

Zimní pádlování v ledové řece s kamarádem | Kánoe Gumotex Palava

S Martinem jsme se sešli v Jilešovicích v 10:00, přeložili jsme jeho vybavení do mého auta a vyrazili do Háje ve Slezsku. U splavu jsme vyložili věci a já jsem raději auto odvezl k hřišti, protože bychom asi nevyjeli v tom sněhu zpátky na cestu.

V 11:15 jsme už seděli v lodích, vše probíhalo podle plánu. Martin se hodně těšil, protože to bylo jeho první splutí řeky v zimě. Proplouvali jsme známými místy, která byla dokonale pokrytá sněhem. Pocitově bylo mnohem chladněji, možná to bylo i tím, že jsem měl promočené rukavice. Musím si koupit nějaké lepší.

Během plavby jsme pozorovali kormorány a labutě. Moc se mi líbí zvuk labutí při letu, dělají takové prapodivné kejhání do rytmu.

V 12:00 jsme přistáli v zátoce. Byla taková zima, že jsme vaření okamžitě vyloučili. Dali jsme si čaj a já jsem se ještě zahřál tepelnými váčky z Decathlonu, které v zimě pro jistotu sebou vozím.

Zimní řeka byla opravdu nádherná, moc jsme si to užívali. Do Jilešovic jsme dojeli akorát na začátku hustého sněžení s větrem. Lodě jsme jen tak smotali a hodili do auta. V 14:00 jsme už seděli ve vyhřátých autech a mířili domů.

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 14 Pro.