Vodácká putování na řece a náhlé stmívání | Kánoe Gumotex Palava

Ahoj, tuto středu jsem hned po práci vyjel na vodu na má vodácká putování. Tuto část řeky jsem ještě nikdy nesjížděl, takže jsem ani nevěděl, kde začít.  [6.]

Vodácká putování na řece a náhlé stmívání | Kánoe Gumotex Palava, splutí řeky

Přímý odkaz na video: Vodácká putování na řece a náhlé stmívání | Kánoe Gumotex Palava

Moravská Amazonka

Vodácká putování na řece a náhlé stmívání | Kánoe Gumotex Palava, splutí řekyŘeka mě strašně překvapila, vůbec jsem nečekal, že to bude taková krása. První dva jezy jsem přenášel loď, tento úsek je hodně nudný, ale za tím druhým jezem začíná „Amazonka“. Řeka je plná meandrů, erozních (vysokých) břehů, ostrůvků a naplavených kmenů. Ledňáčci asi nejsou moc zvyklí na vodáky, protože jsem se k nim mohl dostat mnohem blíže. Taky si myslím, že na tady je více bobrů. Viděl jsem sice dnes jen jednoho, ale soudím dle stop podél řeky. Řeka je také plná škeblí říčních (Velevrub – rod sladkovodních mlžů).

Vaření v přírodě má vždy své kouzlo

Vodácká putování na řece a náhlé stmívání | Kánoe Gumotex Palava, splutí řekyV polovině plavby jsem si jako vždy udělal oheň a připravil něco k jídlu. Mám to tak rád :). Musím se ale přiznat, že mi nešel hned rozdělat oheň a tím jsem se zdržel. Na videu to tak nevypadá, ale trvalo mi to opravdu dlouho. Nakonec jsem použil nouzový podpalovač do krbu, to je vždy jistota. Vaření v přírodě má vždy své kouzlo a obzvláště na ohni.

Vyplul jsem pozdě a nějak se zapomněl dívat na hodiny, kochal se krajinou a najednou se začalo stmívat. Věděl jsem, že po cestě už není žádný jez, tak jsem dával pozor jen na spadlé stromy. Ke konci to byla docela makačka v oleji. Trochu jsem měl jen strach, abych věděl, kde vystoupit a dotáhnout loď k autu.

Nakonec jsem to dobře odhadl a 20:45 jsem seděl v autě. Tato řeka je nádherná, už se těším na další splutí.

Zdraví Paddling Tramp, ahoj!

Pár fotek z videa

Výběr snímků přímo z filmu

Vybavení: Téměř všechny záběry jsou natočené a i sestřihané v mobilu iPhone 11 a občas doplněné o záběry z GoPro Hero 8.

Link na video: